Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Drób w diecie Dukana

drób W swojej pierwszej fazie (nie bez powodu określanej mianem fazy ataku) dieta Dukana często jawi się nam jako dość jednorodna, niekiedy przyznajemy więc, że sprostanie wymogom, jakie stawia przed nami jest wyjątkowo trudne. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że wielu odchudzających się niejako samoczynnie doprowadza do takiego stanu rzeczy, choć bowiem doktor Pierre Dukan przygotował aż dziewięć kategorii produktów, które możemy spożywać w czasie jej trwania, dość charakterystyczna wydaje się tendencja do kurczowego trzymania się tylko kilku z nich.

Znaczna grupa osób, które decydują się na odchudzanie przy wykorzystaniu diety proteinowej i jej możliwości, zapomina między innymi o drobiu, który może okazać się nie tylko świetnym pomysłem na obiad, ale również skutecznym uzupełnieniem innych posiłków. Pierwsze zastrzeżenie, które wypada poczynić mówi jednak o tym, że nie każdy jego rodzaj jest wskazany dla zwolenników diety Dukana. Jej autor przypomina, że choć drób to również kaczki i gęsi, spożywanie ich mięsa zdecydowanie nie jest wskazane, jeżeli liczymy na rzeczywisty sukces. Nie wolno nam zapomnieć i o tym, że nie wolno nam jeść skóry, choć dla wielu osób właśnie ona jest najsmaczniejszym elementem pożywienia, a jej konsumpcja wydaje się szczególnie wartościowa. Nie powinniśmy przy tym stosować tak zwanych półśrodków, jeżeli więc nie możemy oddzielić skóry od tłustego skrzydełka kurczaka – i ten fragment warto odłożyć na oddzielny półmisek, a następnie polecić jednemu z tych członków naszej rodziny, którzy sami nie stosują diety Dukana, ale dopingują nas w naszych wysiłkach, aby jej sprostać.

Apetyczny kurczak nie jest zresztą tym elementem drobiu, który nie przysparza nam żadnych problemów. Najmniej tłuszczu ma mięso z jego piersi i to właśnie nim możemy zajadać się bezkarnie. Stosunkowo bezpieczne wydaje się również jedzenie udek, gdy jednak zaczynamy konsumpcję skrzydełek znowu powinniśmy skorzystać ze wsparcia naszych domowników, którzy nie planują w najbliższym czasie tracić kilogramów. Decydując się na wcielenie w życie jednego z przepisów na dania z kurczaka możliwe do przygotowania w czasie fazy ataku wybierajmy jak najmłodsze egzemplarze. Im starszy jest kurczak, tym bardziej jest on tłusty, a tym samym rośnie ryzyko tego, że nie będzie on rozwiązaniem, które pomoże nam szybko tracić na wadze.