Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Czy bać się o nastolatka na diecie proteinowej?

nasstolatka Młodzież znakomicie radzi sobie z nowymi technologiami, Internet nie jest zaś medium, w którym nastolatki poszukują wyłącznie rozrywki. Dziewczęta i chłopcy znakomicie orientują się i w jego funkcji informacyjnej, nie raz wykazując się przy tym znacznie większym niż osoby dorosłe zrozumieniem tego, że nie wszystkie dane pojawiające się w wirtualnej sieci są jednakowo cenne. Już od przynajmniej kilku lat nastolatki próbują rozwiązać z wykorzystaniem wirtualnej sieci swoje najpoważniejsze problemy, nie zaskakuje więc rosnąca systematycznie liczba stron internetowych poświęconych walce z nadwagą. Alarmujące dane mówią przecież o tym, że problem ten jest coraz poważniejszy, to, że młodzi ludzie sami szukają skutecznych sposobów na jego rozwiązanie powinno zatem cieszyć.

Obawy budzi przede wszystkim to, że młodzież coraz rzadziej prosi o konsultacje osoby dorosłe, niekiedy więc rozwiązuje swoje problemy nie uciekając się wcale do najbardziej adekwatnych środków. Nie inaczej sytuacja przedstawia się i wówczas, gdy mówimy o dietach, do których odwołują się dziewczęta i chłopcy, nie raz okazuje się bowiem, że pociągają one za sobą naprawdę poważne konsekwencje.

Duże obawy rodziców i opiekunów młodych ludzi wzbudza między innymi dieta Dukana i to nawet pomimo tego, że cieszy się ona opinią jednego z najskuteczniejszych rozwiązań, do których możemy odwoływać się podejmując walkę z nadwagą. Martwi przede wszystkim to, że dieta, która tak bardzo nęci nastolatki odwołuje się przede wszystkim do protein, podczas gdy młode organizmy potrzebują również solidnych dawek owoców i warzyw. Na szczęście dietetycy nie radzą popadać w szczególnie katastroficzny ton, badania prowadzone przez nich potwierdzają bowiem, że nastolatek może nie tylko skutecznie, ale i całkowicie bezpiecznie odchudzać się stosując zalecenia francuskiego lekarza.

Kategoryczne zabranianie synowi lub córce stosowania diety proteinowej nie prowadzi do niczego dobrego, w przeważającej ilości sytuacji przyczyniając się przede wszystkim do zaognienia tak zwanego konfliktu międzypokoleniowego. Lekarze doradzają zatem, aby zatroskany rodzic umówił nastolatka na spotkanie z dietetykiem w trakcie jego trwania dowiadując się, jakie są rzeczywiste szanse na powodzenie procesu gubienia kilogramów oraz jakie są zagrożenia, z którymi trzeba się liczyć. Dieta Dukana odznacza się przy tym nie tylko dużą skutecznością, ale również niemałymi walorami edukacyjnymi, nastolatek, który ją stosuje dowiaduje się więc, jak ważne są w jego życiu białka, węglowodany i tłuszcze, jak duże znaczenie ma picie odpowiedniej ilości wody i jak cenna jest umiejętność odmawiania sobie słodyczy.