Nowości...
• Półtora litra płynów w czasie fazy ataku
• Dieta Dukana - karmienie piersią
• Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do diety Dukana?
• Dieta Dukana dla zdrowia i urody
• Aktywność fizyczna na diecie białkowej
• Czego nas uczy dieta Dukana?
• Czy bać się o nastolatka na diecie proteinowej?
• Dieta białkowa – inna niż wszystkie
• Potknięcia jako naturalny element diety
• Drób w diecie Dukana
• Przed startem fazy równomiernego rytmu
• Przyprawiamy warzywa
• Na przyjęciu z dietą Dukana
Koktajl proteinowy
Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.
Składniki:
- 5 łyżek płatków owsianych
- 3 szklanki mleka
- jogurt naturalny
- truskawki, jagody lub maliny
- pół kostki półtłustego twarogu
- 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku
Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.
Zobacz też...
Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.
Dieta białkowa – inna niż wszystkie
Nie ma wątpliwości, co do tego, że dieta Dukana jest skuteczna, o ile tylko znajdujemy w sobie pokłady energii i samozaparcia pozwalające nam wcielać w życie wszystkie zalecenia francuskiego lekarza. Trudno jednak nie zgodzić się i z tym, że pierwsze nasze zetknięcie się z planem żywieniowym przygotowanym przez Dukana bywa szokujące. Wiele osób ma poważne wątpliwości, co do tego, czy rzeczywiście dobrze rozumie zasady diety, czy bowiem można marzyć o schudnięciu, jeżeli nie liczy się kalorii i je dokładnie tyle, ile się chce?
Osoby nastawione sceptycznie do kolejnych prób pozbycia się nadmiaru kilogramów zazwyczaj nie są w stanie zaakceptować zasad, na jakich opiera się dieta Dukana bez zastrzeżeń. W rezultacie mija dość dużo czasu, zanim decydują się na wcielanie jej w życie. Taka postawa wydaje się zrozumiała zwłaszcza, że negatywne doświadczenia wyniesione z wcześniejszych prób odchudzania się nie mogą nastrajać optymistycznie. Na szczęście osoby, które naprawdę chcą schudnąć szybko odkrywają, że nietypowość diety proteinowej wcale nie sugeruje jej fałszywości, z czasem więc dochodzą do wniosku, że oryginalność zasad rodzi nadzieję na to, że przyniosą one spodziewane efekty.
W tym miejscu warto uświadomić sobie zresztą i to, że dieta białkowa, choć stosunkowo bezpieczna dla zdrowia i bardzo skuteczna, również stanowi pewne wyzwanie tak dla naszego organizmu, jak i psychiki. Jej pierwsze dni bywają trudne do zniesienia już choćby dlatego, że musimy zmagać się ze zmęczeniem, problemami żołądkowymi i głodem, nasz organizm nie jest bowiem w stanie zrozumieć powodów, dla których nagle pozbawiliśmy go dostępu do węglowodanów i ostrych przypraw. Nam samym również nie jest łatwo. Możemy, co prawda, jeść dokładnie w takich ilościach, na jakie mamy ochotę, a tabele kaloryczne wolno nam schować na sam spód regału z książkami, trudno nam jednak radykalnie odciąć się od dawnych nawyków żywieniowych. Pokusa sięgnięcia nawet nie po tabliczkę czekolady, ale po któreś z zakazanych w pierwszej fazie diety warzyw jest wyjątkowo silna, a kolejne posiłki opierające się wyłącznie na proteinach bywają dość monotonne.
Dieta białkowa, tak jak każda inna, to swego rodzaju test dla naszej motywacji, nikt nie gwarantuje nam więc tego, że przystępując do niej jesteśmy skazani na sukces. Jej atutem jest jednak to, że pierwsze rezultaty jej stosowania widoczne są niemal natychmiast, ta unikalna właściwość sprawia zaś, że znajdujemy w sobie energię niezbędną do przetrwania najtrudniejszych momentów diety i niekiedy sami dziwimy się, że jesteśmy tak konsekwentni i wytrwali.
|
|