Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Dieta Dukana - karmienie piersią

Bardzo wiele kobiet, tuż po urodzeniu dziecka marzy o tym, by odzyskać zdrową i szczupłą sylwetkę. Jako, że dieta Dukana jest obecnie najmodniejszą dietą, a jej skuteczność została już nie raz udowodniona, naturalnym pytaniem jest pytanie o to, czy dieta proteinowa i karmienie piersią idą w parze.

Niestety nie, zarówno sam Dukan, jak i dietetycy i pediatrzy odradzają stosowanie diety proteinowej podczas karmienia piersią. Tak naprawdę, podczas karmienia piersią odradza się stosowanie jakiejkolwiek diety – każda dieta ma w końcu wpływ na jakość pokarmu przekazywanego dziecku i każda w określony sposób go upośledza. Jeśli zatem zależy nam na zdrowiu dziecka, warto unikać restrykcyjnych diet.

Nie znaczy to jednak, że zalecenia diety proteinowej nie mogą być w żadnej mierze stosowane. Matki karmiące piersią, mogą przejść na III fazę diety Dukana, z pewnymi jednak obostrzeniami:

  • należy bezwzględnie zarzucić proteinowe czwartki ( i dzień ten traktować jak każdy inny)
  • należy przyjmować większą ilość owoców (dwa owoce zamiast jednego)
  • zamiast nabiału chudego, przyjmować nabiał półtłusty

Stosując te modyfikacje, można spokojnie stosować zalecenia diety Dukana, bez szkodzenia dziecku. Każda matka powinna jednak pamiętać o uważnej obserwacji dziecka – zatwardzenia, zmniejszenie przybierania na wadze, zwiększona płaczliwość – to wszystko może oznaczać, że dziecku, nasz sposób odżywiania nie służy.

Matka karmiąca, która chce wrócić do wagi sprzed ciąży, zanim będzie mogła zastosować dietę Dukana, może ograniczyć słodkości i zwiększyć aktywność fizyczną. Poza tym, można wykorzystać zalecenia Dukana związane z zimnem, co zwiększy zapotrzebowanie energetyczne organizmu i przyspieszy spalanie tłuszczu. A kiedy już dziecko przestanie być karmione piersią, dieta proteinowa może zostać zastosowana – o ile będzie nadal taka potrzeba.