Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Konkluzja

Każdy kto zapoznał się z wyznacznikami diety proteinowej, na pewno zauważył, że początkowe stosowanie jej jest niezwykle trudne. Mogą pojawić się: poczucie osłabienia, zawroty głowy i permanentne zmęczenie. Nie należy więc w pierwszych dniach uprawiać wzmocnionej aktywności fizycznej i nadmiernie się wysilać. Po trzech dniach zmęczenie znika.

Jest jednak wiele pozytywów diety protal. Nie jest ona nazbyt rygorystyczna i restrykcyjna. Wszelkie produkty niezbędne do jej stosowania są ogólnodostępne i jednocześnie smakowite oraz zdrowe. Posiłki można tworzyć na wiele sposobów, aby uniknąć monotonii. Podczas stosowania diety nie mamy do czynienia z uczuciem głodu, a co za tym idzie łatwiej się mobilizować do jej przestrzegania.

Dodatkowo, warto wspomnieć, że badania medyczne potwierdzają, że dieta białkowa jest dobrze zbilansowana ze względu na składniki odżywcze oraz witaminy. Nie powoduje więc anemii. Przeciwnie – zapewnia organizmowi niezbędną energię i mikroelementy.

Każda dieta ma swoje dobre i złe strony. Faza naprzemienna protalu jest uciążliwa, ponieważ należy nauczyć się pamiętać o naprzemienności. Początkowo mogą pojawić się skutki uboczne, ale po kilku dniach się przyzwyczaimy, wszystko wróci do normy i organizm zacznie szybko palić kalorie.

Nowatorstwo diety Dukana polega na tym, że nie jest to krótkofalowa dieta odchudzająca, ale kompleksowa i globalna forma odżywiania, która skutkuje nie tyle utratą wagi, ale również stabilizacją masy ciała.

Dieta proteinowa to zdrowa, zbilansowana i przede wszystkim skuteczna dieta!