Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Na przyjęciu z dietą Dukana

impreza z dukanem

Dieta, która prowadzi do zrzucenia zbędnych kilogramów nie raz wymaga od nas pewnego poświęcenia, nikt jednak nie oczekuje, że w czasie jej stosowania całkowicie odetniemy się od świata. Owszem, kontakt ze znajomymi, którzy się nie odchudzają może narażać nas na pokusy, którym trudno się oprzeć, gdy jednak będziemy ich unikać, z całą pewnością nie poczujemy się dużo lepiej. Wówczas, gdy znajdujemy się w pierwszej lub drugiej fazie diety Dukana szczególnie kłopotliwe mogą okazać się przyjęcia organizowane przez członków naszej rodziny i przyjaciół, nawet na nich można się jednak dobrze bawić nie łamiąc jednocześnie żadnej z zasad ustanowionych przez doktora Dukana.

Aby wizyta u przyjaciół nie skończyła się katastrofą, a nasze zachowanie nie doprowadziło do nieprzyjemnego rozdźwięku, już na wstępie warto zrezygnować z niedomówień. Gdy ktoś odchudza się po raz kolejny notując do tej pory na swoim koncie wyłącznie minimalne sukcesy i spektakularne porażki naturalne wydaje się to, że osoba taka nie spieszy się z wyznaniem prawdy o kolejnej diecie, której zaufała. Zasady diety Dukana są jednak dość restrykcyjne, a ich łamanie może mieć naprawdę poważne konsekwencje dla jej dalszego przebiegu, poinformowanie gospodyni przyjęcia o naszych potrzebach jest więc nieuniknione.

Sytuacja jest najbardziej skomplikowana wówczas, gdy dopiero zaczęliśmy się odchudzać, a zatem towarzyszy nam czysta dieta proteinowa. W tym okresie praktycznie żadne z dań serwowanych na przyjęciu nie może być przez nas konsumowane. Z gospodynią warto zatem porozmawiać nie w dniu imprezy, ale w tym samym momencie, gdy jesteśmy na nią zapraszani, damy jej bowiem w ten sposób czas na to, aby przygotowała dla nas coś specjalnego. Nie zaszkodzi, jeżeli sami wykażemy się inicjatywą zabierając ze sobą smażone owoce morza lub ciasto pieczone zgodnie z zasadami diety białkowej. Taki krok z pewnością uraduję gospodynię, a jednocześnie pozwoli innym gościom przekonać się o tym, że dieta Dukana może być nie tylko zdrowa, ale również naprawdę smaczna.

Na przyjęciach trudno walczyć nie tylko z pokusą sięgnięcia po apetycznie wyglądającą sałatkę lub kawałek sernika. Nieodłącznym elementem tego rodzaju imprez jest również alkohol, a przecież nie można zapomnieć o tym, że i on znajduje się na liście produktów zakazanych w czasie trwania diety Dukana. Walka z potrzebą sięgnięcia po kieliszek ulubionego wina nie jest łatwa, zawsze starajmy się więc trzymać pod ręką szklankę z wodą mineralną lub napojem w wersji light.