Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Czego nas uczy dieta Dukana?

Czy diety mogą nas czegoś nauczyć? Osoby, które nie szczędzą sobie ironicznych uwag, są przekonane o tym, że na tak postawione pytanie należy odpowiadać twierdząco. Przecież gdyby nie dieta, nie wiedzielibyśmy, jak trudno jest pozbyć się kilogramów, które tak łatwo zdobyliśmy nie zwracając uwagi na to, co jemy. Rzeczywiście, wysiłek, jaki musimy włożyć w to, aby osiągnąć wymarzoną wagę może być bardzo pouczający, Pierre Dukan, twórca znakomitej diety proteinowej, uważa jednak, że odchudzanie się wcale nie musi być wyłącznie lekcją pokory. Opracowany przez niego reżim żywieniowy stanowi znakomite potwierdzenie tej tezy, nie da się bowiem zaprzeczyć temu, że w czasie trwania tak zwanej diety Dukana nasza wiedza poszerza się.

nauka - dieta

W pierwszej kolejności uczymy się tego, jaki wpływ na nasz organizm mają białka, tłuszcze, cukry i węglowodany. Z łatwością dostrzegamy potęgę protein, które pomagają nam chudnąć niemal z godziny na godzinę, w czasie kolejnych etapów diety dostrzegamy przy tym również znaczenie warzyw i owoców dla naszego organizmu. Przed przystąpieniem do diety Dukana nie zastanawialiśmy się przecież nad tym, czy białka trawią się wolniej, czy też szybciej niż tłuszcze, teraz zaś odkrywamy, ze czas niezbędny na to, aby nasz organizm przetrawił kolejne składniki ma wyjątkowo duże znaczenie dla naszej wagi.

Dieta proteinowa uświadamia nam również, jak groźne dla organizmu mogą być jedzone w nadmiarze tłuszcze i węglowodany. Niemal żadna z osób odchudzających się nie może przecież pochwalić się tym, że w czasie trwania diety nie pozwoliła sobie na drobny występek, jego konsekwencją było zaś pełne przerażenia obserwowanie zgubnego wpływu, jaki na nasz organizm ma niewielki batonik lub tłuszcz, którym są polane ziemniaki. Każde takie odkrycie uświadamia, że to, co jemy jest naprawdę ważne, a żaden składnik nie jest traktowany przez organizm w sposób ulgowy.

Dieta białkowa uczy nas w końcu i tego, że ważne jest nie tylko to, co, ale i jak jemy. Każdy posiłek powinien być dla nas okazją do świętowania, organizm potrzebuje bowiem wyjątkowej oprawy, aby lepiej zaspokoić głód. Osoby, które stosują się do zaleceń doktora Dukana odkrywają, że posiłki jedzone wolno i popijane herbatą lub wodą mineralną smakują wyjątkowo, wiedza ta może być zaś z powodzeniem stosowana również po zakończeniu diety, wtedy, gdy wolno już nam jeść wszystko.