Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do diety Dukana?

Osoby, które przystępują do diety proteinowej rzadko są przekonane o tym, że wiedzą na jej temat wszystko. Znacznie bardziej powszechne są wątpliwości, nie sposób nie zgodzić się bowiem z tym, że dieta Dukana różni się od szeregu innych sposobów na gubienie zbędnych kilogramów. Nasuwa się zatem pytanie o to, czy dietę powinniśmy rozpoczynać wtedy, gdy jesteśmy absolutnie pewni tego, że wiemy o niej wszystko, czy też raczej wówczas, gdy zagłębiliśmy się we wszystkie ważne kwestie związane z nią, ale ciągle nie uważamy się za ekspertów w tej dziedzinie.

Wiele zależy tutaj od naszego charakteru, doświadczenia osób, którym udało się schudnąć w rezultacie diety podpowiadają nam jednak, że nigdy nie będziemy wiedzieć absolutnie wszystkiego. Przygotowania nie mogą trwać w nieskończoność, odwlekanie chwili, w której zaczniemy stosować się do zaleceń dietetyka nie wpłynie bowiem pozytywnie ani na nasze zaangażowanie, ani na pewność siebie. Nie oznacza to oczywiście, że nie wymaga się od nas żadnego przygotowania, skoro sam Dukan radzi, aby jeszcze przed rozpoczęciem diety zapoznać się z listą produktów, które można spożywać bez ograniczeń oraz listą obejmującą to, co jest nam absolutnie zakazane. Tak, jak i w wielu innych przypadkach i tu zastosowanie znajduje zatem tak zwana zasada „złotego środka” – wskazana jest świadomość tego, na czym polega dieta białkowa, co jest w niej dozwolone, a co jest zakazane, nikt z nas nie musi jednak stać się wybitnym znawcą zasad wprowadzonych przez doktora Dukana.

Przechodząc na dietę nie jesteśmy zresztą pozostawieni samym sobie. Wsparciem mogą okazać się między innymi poradniki opracowane przez doktora Dukana, w których znajdziemy odpowiedzi na szereg wątpliwości i pytań, niemałym ułatwieniem dla osób odchudzających się jest zaś również powszechny dostęp do Internetu. Na kolejnych stronach www znajdujemy nie tylko analizę czterech etapów diety proteinowej, ale również zwierzenia osób, które, tak samo jak my, gubią właśnie kilogramy żywiąc się jajkami na twardo, mięsem i rybami. W rezultacie, wówczas, gdy zaczynamy mieć wątpliwości, co do tego, czy odchudzamy się we właściwy sposób, błyskawicznie znajdujemy informacje, które pomagają nam w ich rozwianiu.