Nowości...
• Półtora litra płynów w czasie fazy ataku
• Dieta Dukana - karmienie piersią
• Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do diety Dukana?
• Dieta Dukana dla zdrowia i urody
• Aktywność fizyczna na diecie białkowej
• Czego nas uczy dieta Dukana?
• Czy bać się o nastolatka na diecie proteinowej?
• Dieta białkowa – inna niż wszystkie
• Potknięcia jako naturalny element diety
• Drób w diecie Dukana
• Przed startem fazy równomiernego rytmu
• Przyprawiamy warzywa
• Na przyjęciu z dietą Dukana
Koktajl proteinowy
Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.
Składniki:
- 5 łyżek płatków owsianych
- 3 szklanki mleka
- jogurt naturalny
- truskawki, jagody lub maliny
- pół kostki półtłustego twarogu
- 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku
Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.
Zobacz też...
Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.
Przed startem fazy równomiernego rytmu
Faza ataku nie należy do prostych, a osoby, którym udaje się przez nią przejść mają prawo do odczuwania dumy z tego powodu. Nie powinniśmy być więc zaskoczeni, że teoretycznie o wiele łatwiejsza faza naprzemiennego rytmu będąca drugim etapem diety Dukana bywa dla wielu osób wyzwaniem, z którym nie sposób sobie poradzić. Faza ta następuje po okresie bardzo dużych wyrzeczeń, a osoba, która do niej przystępuje znajduje się w stanie swego rodzaju euforii zachwycona pierwszym powodzeniem. Jej entuzjazm nie jest niczym złym, jego konsekwencje nie zawsze mogą być jednak pozytywne.
Największym grzechem, jaki może popełnić osoba, która właśnie zakończyła fazę ataku w diecie Dukana jest oczywiście powrót do starych przyzwyczajeń. Wiele osób decyduje się na taki krok tłumacząc, że przecież potwierdziły swoim postępowaniem niewątpliwy sukces w walce z nadwagą, brak kilogramów, z którymi przystępowano do diety Dukana jest zaś najlepszym dowodem na to, że dokonał się postęp. Doktor Dukan i jego zwolennicy przypominają jednak, że wspomniany postęp nie dokonał się jeszcze w naszych głowach, a przyzwyczajenia, które doprowadziły nas do mniejszej lub większej nadwagi na pewno nie były tymi, które warto byłoby kultywować. Zgadzając się założeniami diety braliśmy pod uwagę to, że nie zawsze będą one zgodne z naszymi oczekiwaniami, warto więc i teraz przypomnieć sobie o tym. Nie można pomijać przy tym kondycji, w jakiej znajduje się nasz organizm, nie sposób bowiem nie zgodzić się z tym, że wprowadziliśmy pewne zmiany, z którymi musi on sobie poradzić. Przez kolejne dni dostarczaliśmy mu czyste proteiny, ucząc go zużywania kalorii na ich spalenie, nie możemy zatem z dnia nadzień na powrót wprowadzić do naszej diety węglowodanów i tłuszczów zakładając, że przyjmie je z entuzjazmem, a jednocześnie nie zacznie wcale przybierać na wadze.
Gwałtowny powrót do nawyków, które trudno jest określić mianem zdrowych, to najczęstsza przyczyna efektu jojo, jeżeli zatem zależy nam, aby niska waga, z którą przecież czujemy się bardzo dobrze, utrzymywała się jak najdłużej, nie powinniśmy narażać się na niebezpieczeństwo. Doktor Dukan zgadza się oczywiście z tym, że niekiedy istnieją przesłanki przemawiające za tym, aby przerwać dietę, jeżeli jednak w naszym wypadku nie ma o nich mowy powinniśmy szukać raczej dodatkowej mobilizacji, która ochroni nas przed pokusą i pozwoli wytrwać podczas fazy równomiernego rytmu.