Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Dieta Dukana dla zdrowia i urody

uroda i Dukan Wiele diet umożliwia nam zrzucenie zbędnych kilogramów, osoby, które się im poddają muszą jednak liczyć się z tym, że niemal każda z nich pociąga za sobą skutki uboczne. Najpoważniejszy związany jest ze złym stanem zdrowia wynikającym z odcięcia organizmu od częstych dostaw minerałów i witamin, wyjątkowo często okazuje się jednak, że dieta ma negatywny wpływ i na nasz wygląd.

Utrata nadmiaru kilogramów cieszy zawsze, gdy jednak uświadamiamy sobie, że zaczynamy mieć poważne problemy z wyglądem naszej cery, na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, a do tego wypadają nam włosy i łamią się paznokcie, nasz entuzjazm musi być w pewien sposób ograniczony. Jeszcze nie tak dawno temu wszystkie przytoczone tu dolegliwości postrzegaliśmy jako naturalne, nie wyobrażając sobie, że można przejść na dietę, a jednocześnie być od nich wolnym. Dziś jednak wiemy, że zarówno nasze zdrowie, jak i uroda nie muszą tracić wyłącznie dlatego, że jesteśmy na diecie, istnieją bowiem takie sposoby gubienia nadmiaru kilogramów, które wcale nie obciążają naszego organizmu.

Już od kilku lat dużą karierę robi w naszym kraju dieta Dukana zwana też proteinową i to właśnie ona może być znakomitym rozwiązaniem w przypadku tych osób, które wcale nie chcą zastąpić wizyt u dietetyka tymi, które odbywa się u lekarza pierwszego kontaktu oraz kosmetyczki. Odpowiedź na pytanie o to, dlaczego dieta Dukana nie szkodzi naszemu organizmowi nie jest wcale trudna, kluczem do sukcesu okazują się być bowiem białka stanowiące podstawę posiłków osób, które stosują zalecenia opracowane przez francuskiego lekarza uznawanego za twórcę nowoczesnej diety proteinowej.

Aby lepiej zrozumieć wpływ białek na nasz organizm warto uświadomić sobie, że to właśnie z nich zbudowana jest zarówno nasza skóra, jak i mięśnie. Jeżeli nie dostarczamy organizmowi zbyt wielu protein, ten „pożycza” je sobie właśnie od naszej skóry i tkanki mięśniowej przyczyniając się do tego, że nasza własna atrakcyjność i dobre samopoczucie stają pod znakiem za pytania. Dieta Dukana dostarcza organizmowi niemal wyłącznie proteiny, ten więc nie musi prowadzić gospodarki rabunkowej na sobie samym. Okazuje się przy tym, że posiłki bogate w białko mają jeszcze jedną zaletę opóźniając w widoczny sposób efekty starzenia. Młode osoby, które odchudzają się zgodnie z zaleceniami diety Dukana często nie dostrzegają tego jej atutu, panie, które znajdują się w okresie menopauzy przyznają się jednak do tego, że same sobie wydają się bardziej atrakcyjne, a do tego często słyszą komplementy na swój temat wygłaszane przez osoby znajdujące się w ich otoczeniu.